Workshop pro studenty a profesionály: tvůrce Shreka, Kung-Fu Pandy a Madagaskaru na FAMU o příběhu, concept artu a DreamWorks

V Praze na FAMU (Katedra animované tvorby) proběhne 4. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin workshop s Johnem Stevensonem. Vítaní jsou všichni studenti animace a profesionálové, kteří se zajímají o vývoj příběhu, o práci ve velkých studiích a concept art.

Workshop se bude konat v místnosti 415 (Lažanský palác). Hlavním tématem setkání bude o tvorbě animovaných postav , volbě správné barvy a výběr vhodného prostoru ve filmu Kung-fu Panda 1, bude se hovořit také o scénografii. John Stevenson přiblíží, jak funguje studio DreamWorks, ve kterém spolupracoval na pozici hlavního scenáristy. Ve studiu se podílel na tvorbě Shreka či Madagaskaru. Součástí události budou i ukázky z filmů, na nichž se John Stevenson podílel, případně konzultace studentských prací či storyboardů a možné spolupráce na nejnovějším krátkém filmu Johna Stevensona.

V pátek 5. dubna od 10:00 do 13:00 proběhne celofakultní workshop v místnosti U1 na FAMU (opět Lažanský palác), kde John Stevenson představí svou cestu k animaci, promluví o spolupráci s Jimem Hensonem na Muppet Show a o inspiraci z filmů Karla Zemana. Přiblíží i své další projekty, a to včetně aktuálního krátkého snímku, jenž vznikne pravděpodobně ve spolupráci se Studiem FAMU.