Film Jana Baleje Barevný sen je skoro dokončený, něco mu ale přebývá. Podpořte českou animovanou loutku a ovlivněte výsledný obraz filmu.

Celovečerní loutkový animovaný film Barevný sen (2020) studia Hafan Film od režiséra a výtvarníka Jana Baleje (Malá z rybárny, Fimfárum 2) je téměř hotový, má to ale jeden háček. Nebo spíše drátek. Hodně drátků. Studio hledá finance na obrazovou postprodukci, díky které všechny pomocné animační drátky u loutek zmizí. Proto se tvůrci obrací na své diváky skrz crowdfundingovou kampaň.

Pomoc veřejnosti je pro studio stěžejní. Loutkový film Barevný sen vzniká již několik let a chybí už jen velmi málo, aby byla česká animovaná tvorba bohatší o další kvalitní film. Tvůrci na portálu vybrali již přes 43.000 Kč, na odstranění pomocných drátků z hotových záběrů to zatím nestačí, potřebují celkem 400.000 Kč. Obrazová postprodukce je velmi nákladný proces a pro výsledný dojem velmi důležitý. Představte si, že takto by bez drátků vypadal celý film:

Ukázka filmu Barevný sen (2020) Jana Baleje

Přispět můžete zdánlivě zanedbatelnou částku 200 Kč či 400 Kč nebo se můžete plácnout konečně jednou přes kapsu a přispět 500.000 korunami. Je to jen na Vás. Odkaz na crowdfundingovou kampaň naleznete přímo ZDE.

Zleva: Martin Procházka-kameraman , Michal Bureš-scenárista/výkonný producent , Bobina-hafan, Radovan Marček-postprodukce , Jan Štencl-animátor , Alžběta Burešová-výtvarnice , Michael Carrington-hlavní animátor , Jan Balej-producent/scenárista/hlavní výtvarník/režisér , Jana Hrušková-výtvarnice, Jiří Krupička-animátor