Co delat kdyz vypadne vlozka ze zubu?

Co delat kdyz vypadne vlozka ze zubu?

První pomoc když vypadne vložka ze zubu

Ale no tak, tak se tohle stane. Sedíte v restauraci, užíváte si svůj oblíbený jídla a najednou... Bum! Co to bylo? Vypadla vám vložka ze zubu. Není to příjemné, co? To znamená nepříjemnou návštěvu u zubaře a pocit nevýslovného rozčarování. Ale co můžete dělat v tomto okamžiku? Nezoufejte, protože mám pro vás několik tipů, co dělat, když se vám to stane.

Nejdůležitější je zachovat klid. Ano, vím. Je to snazší říci než udělat, ale věřte mi, že panika vám v této situaci nepomůže. Držte kousek vložky pevně, ale opatrně, nesnažte se ji zpět vložit do zubu. Může to jen zhoršit situaci a způsobit další poškození vašeho zubu.

Důležité je také chránit okolí vypadlé vložky. Pokud máte k dispozici žvýkačku (ideálně bez cukru), můžete ji použít k zakrytí díry, do které vypadla vložka. To zabrání dalšímu poškozování a infekci. Výměnou za to získáte čas, abyste se dostali k zubaři.

Co dělat, když nemůžete ihned jít ke zubaři

Možná se ptáte, co dělat, když nemůžete ihned jít ke zubaři? No, šťastně pro vás, mám odpověď. Pokud se vám to stane během víkendu, nebo když jste na dovolené, existují situace, kdy nemůžete jít přímo ke zubaři. V takovém případě vynořte vložku do mléka nebo do fyziologického roztoku, aby nevyschla. To bude zubaři pomáhat při jejím opětovném nasazení.

Ale, no, v žádném případě nedopusťte, aby se situace zhoršovala. Tím myslím, že pokud budete cítit bolest nebo jiné nepříjemné příznaky, hned vyhledejte lékařskou pomoc. A co víc, i když se vám zdá, že vše je v pořádku, stejně byste měli navštívit zubaře co nejdříve, abyste zjistili, zda nedošlo k dalšímu poškození.

Jak předejít vypadávání vložek

Vypadávání vložky se dá předcházet. Ostatně, pokud se to stalo jednou, asi budete chtít udělat vše pro to, aby se to nestalo znovu. Podle mého zubaře se vložky často vypadávají kvůli nevyhovující hygieně úst. Takže pravidelné čištění zubů a úst je nejdůležitější věc, kterou můžete udělat k zachování zdraví vašich zubů a prevenci vypadávání vložek.

A co víc, pokud jste fajnšmekr jako já a milujete tvrdé a křupavé věci, měli byste být opatrní. Tvrdé potraviny mohou vložku povolit nebo dokonce vyrazit. Proto je dobré mít na paměti, že i když jsou tvrdé ořechy lahodné, mohou způsobit, že vložka vypadne.

Životní příběh - to se mi stalo i mně

A teď přichází ta část článku, na kterou všechny čekáte - má osobní zkušenost! Ano, opravdu se mi to stalo. Byla to jedna z těch situací, kdy jsem byla na dovolené, daleko od svého důvěryhodného zubaře, a co se stane? Vypadla mi vložka.

Naštěstí jsem měla v tašce žvýkačku, kterou jsem já a moji přátelé použili k přechodnému řešení. A co víc, když jsem se vrátila z dovolené, ihned jsem šla ke svému zubaři. I když jsem měla v ústech jen provizorní náplast z žvýkačky, můj zubař byl moc šťastný, že jsem udělala to nejlepší, co jsem mohla v dané situaci.

Můj zubař potom vložku znovu nasadil a dal mi několik dobrých tipů, jak předcházet podobným situacím v budoucnu, které jsem se dnes podělila s vámi. A víte co? Od té doby jsem neměla žádné další problémy s vypadáváním vložek. Tak vidíte, i když se to zdá jako velký problém, existuje řešení!

Napsat komentář