Co musíte vědět o ceně opravy ulomeného předního zubu

Co musíte vědět o ceně opravy ulomeného předního zubu

Analýza nákladů na opravu ulomeného zubu

S takovými zuby, jaké mám, se stává, že občas nějaký ten zoubek ulomím. Anebo na něj po sobě nechám padnout kladivo, když se pokouším s Maxem o stavbu ptáčího domečku. Opravdu, vždycky je to něco. Je snadné říci, že oprava zubu je drahá, ale doopravdy bychom měli vědět, kolik to stojí a proč. Takže pokud jste se někdy divili, proč oprava ulomeného zubu stojí tolik, jak stojí, tady je nějaká analýza nákladů.

Výběr dentální kliniky: kvalita vs. cena

Důležité je také uvědomit si, že ne všechny zubní kliniky jsou si rovné. Léčba v jedné klinice může stát dvakrát tolik než v jiné. Ale pak si musíte položit otázku, zda je tato levnější klinika schopná poskytnout stejnou kvalitní ústní péči jako ta dražší. Vyplatí se zaplatit více za zkušeného a vysoce kvalifikovaného zubaře s moderní technologií v porovnání s lacino provedenou opravou zubu, která možná nebude tak trvanlivá.

Rozumění spojeným nákladům

Když ulomíte zub, je velmi pravděpodobné, že budete potřebovat korunku. To je krycí vrstva, která se položí na zub, aby ho chránila. Korunky jsou obvykle vyrobeny z porcelánu nebo zlata a mohou stát od 5 000 do 15 000 Kč na zub, v závislosti na materiálu a zubaři. Takže pokud ulomíte zub jídlem popcornu při sledování filmu, může vás to stát více než jen cena vstupenky do kina.

Alternativy ke korunkám

Když jde o opravu ulomeného zubu, vedle korunek existují i jiné možnosti. Jednou z nich je amalgámová výplň – kombinace stříbra, cínu, mědi a rtuti, která je pevná, trvanlivá a poměrně levná. Cena se zpravidla pohybuje od 500 do 1 500 Kč v závislosti na rozsahu poškození zubu a regionu. Jinou možností je kompozitní pryskyřice, což je poměrně nový typ výplně, který vypadá přirozeněji než amalgám. Kompozitní výplň může stát od 800 do 2 500 Kč na zub, v závislosti na zubaři a vaší polohy.

Prevence je lepší než léčba

Vždycky, když se něco pokazí, první otázka je obvykle: "Co jsem mohl udělat jinak?" Když jde o zuby, prevence je vždy lepším řešením než léčba. Pravidelná ústní hygiena, jako je čištění zubů dvakrát denně a používání zubního nitra, může značně snížit riziko poškození zubů. No a samozřejmě, vůbec byste neměli koušet do věcí, které jsou příliš tvrdé. Jako já a moje záliba v kousání ořechů zubama. Od té doby jsem si pořídil ořechový klíč, abych předešel dalším nákladům na zubařského lékaře.

Závěrečné zamýšlení

Všechno tedy vede k závěru, že ačkoli může být oprava ulomeného zubu drahá záležitost, je zodpovědností každého jednotlivce vyhledat kvalitní péči, aby se zbytečně nezhoršoval stav jeho ústního zdraví. A také se vyhnul zbytečným finančním nákladům. Nezapomeňte, že rozhodnutí, které činíte nyní ohledně ústní péče, budou ovlivňovat vaše zdraví a kvalitu života v budoucnu.

Napsat komentář