Jak bolí korunka?

Jak bolí korunka?

Poznávání bolesti korunky

Jestli existuje něco, co nikdo z nás nechce okusit, je to bolest zubní korunky. Jak jsem zažil na vlastní kůži, dokáže to být ostrý had kousající do vašich nervů s nekonečnou intenzitou. Ale možná vám přijde jako přehnuté vyjádření muže, který je trochu příliš citlivý na bolest. Tedy, alespoň mi to tak říká moje žena, Libuše.

Srovnání s jinými zubními procedurami

Pokud bych měl bolest korunky srovnat s jinými zubními procedurami, kterými jsem si prošel, mohu s jistotou říct, že je to na prvním místě. Ani extrakce zubu, ani ošetření zubního nervu se s tímto útrapou nemohou srovnávat. A přestože moje skvělá zubařka vždy udělá vše pro to, abych cítil co nejméně bolesti, je to stále nepříjemné. Ale nebojte, pokud jste aktuálně na cestě k získání nové korunky, mám pro vás několik tipů, jak se s bolestí vyrovnat.

Očekávání vs Realita

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou jsem se naučil, je to, že lidská mysl má tendenci přehánět očekávanou bolest. Nejhorší je, pokud se o tom hodně přemýšlíte. Pokud se totiž zaměřujete na bolest, může se zdát horší, než ve skutečnosti je. Takže první tip zní: pokušte se nenechat se ovlivnit předsudky a strachem.

Tipy jak zvládnout bolest korunky

Nyní k hlavní části, jak zvládnout bolest korunky. Za prvé, důležitá je správná ústní hygiena. Znáte ten výrok "Preventivní péče je lepší než léčení"? No, ve věci zubů to platí dvojnásob. Pořádek v ústech může pomoci zmírnit bolest a zánět.

Kromě toho, hned po návštěvě zubaře, kdy je instalace korunky hotova, doporučuji ledový obklad. Tím se zmírní otok a bolest. A pokud byste cítili silnou bolest, neváhejte sáhnout po léku proti bolesti. Ale jak už to bývá, konzultujte to se svým zubařem.

Osvědčené metody

Dále, pokud se cítíte stále nepříjemně, můžete využít některé přírodní metody. Mě a Libuši toho času zachránila hřebíčková tinktura. Ačkoliv to nemá ten nejlepší chuťový profil, pomáhá zmírnit bolest a zánět v dásních. Naštěstí mám hodně empatickou manželku, která mi v kritických chvílích byla neocenitelnou oporou.

Zajímavá fakta o korunkách

Nakonec bych vám chtěl sdělit několik zajímavých faktů o korunkách. Víte například, že první zaznamenaná korunka byla nalezena na zubech egyptské mumie? Byla vyrobena z doby před téměř 4000 lety! A pokud jde o nejdražší korunku na světě, prý to je diamantová korunka rapperky Lil Wayne. Hodnota této korunky se odhaduje na 150 000 dolarů. Ach jo, někteří lidé opravdu nemají kam dávat peníze!

O osobní zkušenosti

A konečně bych se chtěl podělit o svou poslední zkušenost. Je to sice trochu trapné, ale jednou jsem při kousání tvrdého jablka uštípl kus své korunky. Co vám budu povídat, byla to lekce na celý život. Nyní vím, že bych měl být opatrnější při jídle. A věřte mi, stojí to za to!

Napsat komentář