Jak předkus ovlivňuje vaše sebevědomí?

Jak předkus ovlivňuje vaše sebevědomí?

Jak předkus ovlivňuje naše sebevědomí?

Máme jeden život a v něm jedinečný příběh o naší tváři. Každý máme něco, co nás odlišuje, co nás vystihuje. Ale jak si vypořádáváme se svými odlišnostmi? Tak, jako může ostrý nos nebo velké uši narušit naše sebevědomí, tak může i předkus. Ale na druhé straně, může mít i pozitivní vliv. Takto si tedy beru do parády otázku: Jak předkus ovlivňuje naše sebevědomí? A jestli se ptáte, kde se vzal můj zájem o tuto tematiku, tak to je čistě vědecký zájem. No dobře, je to taky trochu osobní... Ale k tomu se dostaneme.

Naučte se správně reagovat na zrcadlo

Moje kočka Miska je zřejmě jediný tvor na tomto světě, kterému se v zrcadle líbí beze změny. Ale to je asi tím, že je kočka. My lidé jsme na tom trošku hůře. Zrcadlo je pro nás jakýmsi denním obžalovacím senátem. Když se na sebe podíváme do zrcadla, vidím svůj předkus. A pak to přichází. To sepjutí. Ale neštěstí je v tom, že toto sepětí nás vede k tomu, abychom se nad sebou trápili. Rozhodně to není cesta, jak se vypořádat s předkusem. Proto bych chtěl podělit podněty, jak se správně dívat do zrcadla a neztratit sebevědomí.

Důležitá rola specialistů

Nyní vás moje slova přivádí k jednomu životně důležitému aspektu - doporučení odborníka. Nejrůznější specialisté jako ortodonti, chirurgové, psychologové a terapeuti nám mohou pomoci lépe pochopit naše tělesná odlišnosti a jak s nimi pracovat. Ale předtím než se ponoříme do úloh těchto vševědů, rád bych vás představil jednomu z mých domácích mazlíčků. Koko, můj opeřený kamarád, je pro mě neuvěřitelným zdrojem inspirace a pochopení o sebevědomí. Jak? No, Koko má určitou fyzickou odlišnost... má zakřivený zobák. A přestože by to mohlo být pro někoho znevýhodnění, Koko je ve své kůži naprosto spokojený. Možná bychom se měli od našich peříčkatých přátel něco naučit.

Emocionální výzvy a jejich řešení

Další aspekt předkusu, který stojí za prozkoumání, je emočně laděná stránka. Proč nás naše vlastní odraz v zrcadle může někdy tolik cítit? Proč se můžeme někdy cítit tak znechuceně námi samými? Jak se těmito silnými emocemi proplout? Na místě je tu i příběh z mého vlastního života, kdy jsem se s podobnými emocemi potřeboval vypořádat. Ale o tom až chvíli později.

Naučte se milovat svůj předkus

A konečně, jak se naučit milovat svůj předkus? To je velké téma. Ale je to téma, na které, si myslím, je důležité se zaměřit. Protože nakonec, obdivovat svou vlastní unikátnost a krásu, i když je ne zcela konvenční, je to, co nás činí silnějšími a šťastnějšími. A jak jsem slíbil, teď přijde ten moment, kdy se podělím o svůj vlastní příběh.

Napsat komentář