Pro a proti používání bělící zubní pasty

Pro a proti používání bělící zubní pasty

Pro a proti používání bělící zubní pasty

Uvítání do světa bělících zubních past

No, nemusíte být závislý na kávě ani čajový maniak, aby vaše zuby postupem času ztratily svůj perleťový lesk. Určitě vím o čem mluvím. Jsem Tereza a jako bloggerka, která se cítí povinná sdílet s vámi své osobní zkušenosti, mám pár věcí na srdci týkajících se zdraví zubů a bělící zubní pasty.

Tak jako mnoho z vás, i já ráda občas zaindulguji v tmavých nápojích a potravinách, které jsou bohužel známé svou schopností zbarvovat zuby. A ano, také jsem žebrala Jaroslavovi (můj manžel, pokud jste se tím zatím nepotkali) o zázračný způsob, jak obnovit bílou barvu mých zubů. A právě zde vstupují do hry bělící zubní pasty.

Přínos bělících zubních past pro bílé zuby jako sníh

Bělící zubní pasty jsou skvělé, pokud toužíte po jasnějších a bělejších zubech. Obsahují speciální složky, které mohou skutečně odstranit povrchové skvrny. No, možná ne tak moc jako profesionální bělení zubů u dentálního hygienika, ale víte co? Bez ohledu na to, zda jste líný či ne, můžete se na perleťovou krásu svých zubů těšit každé ráno a večer při čištění zubů.

O tom, jak účinné jsou bělící zubní pasty, bych mohla mluvit celý den. Před pár lety, když jsem začala poprvé používat bělící pastu, můj pes Max měl bělejší zuby než já. Ale po několika týdnech používání bělící pasty byly moje zuby sněhově bílé, a co je lepší, že se mi tak líbí dodnes!

Nevýhody bělících zubních past: Co byste měli vědět

Na druhou stranu, jako u všeho v životě, i bělící zubní pasty mají své nevýhody. Je třeba podotknout, že některé z nich mohou být dost abrazivní. To znamená, že mohou odstranit povrchový skvostný smalt z vašich zubů a tím způsobit citlivost zubů. A věřte mi, moje drahá, citlivost zubů není nic příjemného!

Měla jsem toho "potěšení" zažít. Jednou jsem se tak nažehlala ledové limonády, že jsem začala skákat po místnosti jako šílená. Jaroslav se mi smál, ale já věděla, že to není něco, co bych chtěla znovu zažít. Takže můj tip pro vás, dámy a pánové, je ten, že když si s každým kartáčkem vyčistíte smalt ze zubů, na chvíli se vrátit k normální zubní pastě, aby její abrazivní účinky nepřehnaly.

Osvědčené tipy pro bezpečné používání bělící zubní pasty

A teď, milí čtenáři, přichází na řadu několik mála, ale cenných tipů. Prvním z nich je, že pokud zjistíte, že vaše zuby reagují citlivě na bělící zubní pastu, zkuste ji střídat s obyčejnou zubní pastou. Druhým tipem je, abyste se vyhýbali tmavým nápojům a potravinám v době, kdy používáte bělící pastu. A na závěr, pokud máte citlivé zuby, měli byste se poradit se svým zubním lékařem před výběrem bělící zubní pasty.

Na závěr bych vám chtěla připomenout, že i když bělící zubní pasty mohou udělat zázraky, nenahradí pravidelné návštěvy zubního lékaře. Takže i když milujete svou novou bělící pastu tak, jako Max miluje své psí sušenky, nezapomeňte pravidelně navštěvovat svého zubního lékaře a nechat si zuby čistit profesionálně.

Tak to je vše na tento týden, milí čtenáři. Doufám, že se vám tento článek o bělících zubních pastách líbil a že vám pomůže v rozhodování, zda je tento produkt pro vás vhodný. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte, že nejdůležitější je pečovat o své zuby tak, aby vás mohly služit po celý život. Tak tedy – s úsměvem vstříc dalším dobrodružstvím!

Napsat komentář