Sady Na Bělení Zubů: Jaké Jsou Alternativy?

Sady Na Bělení Zubů: Jaké Jsou Alternativy?

Sady na bělení zubů: Přehled

Máme všichni rádi bělé zuby, protože nám dodávají sebevědomí a přispívají k našemu celkovému vzezření. Vzhledem k tomu, že mnoho z nás nemá vrozený dar jasně bílých zubů, sáhneme po sadách na bělení zubů. Ale co když tyto sady jsou příliš drahé, či máme z nich obavy ohledně vedlejších účinků? Nezoufejte! Existují alternativy, které jsou stejně účinné a mnohdy zdravější pro vaše zuby. Následující zástupy znalostí jsou tady pro vás!

Přírodní metody bělení zubů

Příroda je skvělá věc. Nabízí nám spoustu účinných a přírodních možností, jak si můžeme vybělit zuby, aniž bychom museli obětovat své úspory. Například, můžete si zkusit vybělit zuby pomocí jablečného octa. Tato metoda je velmi oblíbená pro její přirozené schopnosti dezinfekce a čištění. Nezapomeňte ovšem, že toto je kyselina, takže používejte s mírou, aby nedošlo k poškození vaší skloviny.

Pak ještě existuje metoda bělení zubů pomocí oleje (oil pulling), kterou používali již naši pradědové. Tato metoda spočívá v tom, že do úst vložíte čajovou lžičku kokosového oleje a ten pak po dobu alespoň 15 minut kroužíte v ústech. Tímto způsobem se z vašich zubů odstraní bakterie a povrch zubů se vybělí.

Vybírání správné zubní pasty

Mám pravdu, když říkám, že jste už někdy na obalu zubní pasty viděli nápis "vybělující"? Myslím, že jestliže jste tímto článkem trochu zaujati, tak odpověď je pravděpodobně ano. Ale fungují tyto pasty opravdu? Dobrá zpráva je, že ano. Dnes existují desítky zubních past, které jsou speciálně formulovány pro bělení zubů. Mějte na paměti, že některé z nich mohou obsahovat agresivní složky, které mohou způsobit citlivost zubů. Proto vždy po konzultaci se zubním lékařem zvažte, zda je vybělující pasta pro vás to pravé.

Stravovací návyky ovlivňující barvu zubů

Nemusíte hned sahat po drahoučkých vybělujících systémech. Možná máte v lednici či spíže potraviny, které přirozeně způsobují bělení zubů. Já sám mám rád ořechy a semena. Díky jejich abrazivní struktuře fungují přirozeně jako zubní kartáček, který zbavuje zuby zbytků jídla a pomáhá odstraňovat skvrny. A co teprve zelenina a ovoce? Jablka, mrkev, céleri - to vše může přispět k bělejším zubům.

Ústní voda pro bělejší zuby

Ústní voda je důležitá pro celkovou hygienu úst, ale víte, že některé ústní vody mohou také pomoci vybělit vaše zuby? Společnosti vyrábějí ústní vody, které obsahují peroxid, což je stejná látka, kterou naleznete v některých sadách na bělení zubů. Peroxid dokáže proniknout povrchovou skvrnou a vybělit ji od základu.

Mnoho lidí včetně mě je ale opatrných při používání peroxidu, a to kvůli možným vedlejším účinkům, jako je podráždění dásní a citlivost zubů. Naštěstí existují na trhu rovněž ústní vody bez peroxidu, které také umí zuby vybělit. Stojí za to o nich přemýšlet!

Profesionální zákroky pro bělejší zuby

Jestliže ústní voda a zubní pasta nestačí na vaše potřeby bělení zubů nebo nechcete riskovat přírodními metodami, možná je čas zvážit profesionální bělení zubů. V dnešní době dentální technologie umožňují takový zákrok rychle a bezbolestně. Bělení od zubního lékaře může nabídnout rychlejší a často trvalejší výsledky, než mnoho domácích metod bělení zubů.

Samozřejmě, že profesionální bělení zubů může být nákladné, ale za krásně bílé zuby to může stát za to. Ujistěte se však, že zákrok provede zkušený lékař, jinak se můžete dostat do potíží! Pamatujte, že bělení zubů je ozajstný zákrok a má své rizika a limitace.

Závěr

Stojí za to mít na paměti, že bělení zubů není jediné, co můžeme udělat pro zlepšení našeho úsměvu. Pravidelná ústní hygiena, správná strava a pravidelné návštěvy zubního lékaře jsou daleko důležitější pro zdraví našich zubů. A to je přeci to nejdůležitější, nemá pravdu?

Pamatujte, že každý z nás je jedinečný a to platí i pro naše zuby. Co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro druhého. Jakmile objevíte metodu, která vám vyhovuje - ať už jsou to přírodní metody, změna zubní pasty, profesionální zákrok, nebo něco úplně jiného, budete si moci užívat bělejší a zdravější úsměv!

S výběrem toho pravého vám přeji hodně štěstí a krásný úsměv!

Napsat komentář