Ukažte svůj animovaný projekt ve vývoji a získejte finanční podporu

Přemýšlíte nad animovaným filmem či seriálem a máte skvělý námět? Podělte se o svůj nápad s ostatními na Animačním Espressu v Liberci a představte svůj animovaný projekt filmovým profesionálům! Každý účastník získá zkušenost k nezaplacení a ti nejlepší navíc odejdou s finanční podporou na vývoj či výrobu filmu/seriálu.

Animační Espresso je skvělá příležitost pro mladé začínající tvůrce z oboru animace. Kromě cenné zpětné vazby a skvělé zkušenosti s prezentací neboli pitchingem můžete získat finance, které můžete investovat do vývoje či výroby svého filmu či seriálu.

Nejlepší projekt obdrží finanční odměnu ve výši 15 000 korun, udělenou významnou osobností české kinematografie. Společnost MAUR film podpoří vybraný projekt finanční částkou v hodnotě 7 000 korun, které může tým investovat do vývoje či výroby svého díla. Šest projektů, které nejvíce osloví porotu, získají lektoring od zkušených českých profesionálů
Asociace animovaného filmu uhradí prezentujícím ubytování na 1 noc. Vyhlášení vítězů proběhne během oficiálního zahájení Anifilmu. 
(Zdroj: ASAF)


PODMÍNKY ÚČASTI

Do Animačního Espressa se mohou přihlásit pouze české animované projekty. V jaké fázi se projekt nachází, v tomto případě nezáleží. Tato příležitost je určená pro filmy krátkometrážní, celovečerní a seriály – a to již od prvního nápadu a výtvarné představy až po projekty před výrobou. Přihlásit se mohou i studentské projekty.

  • KDE: Liberec – první den Mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm 
  • KDY: 6. října 14:00 – 16:00 hodin
  • JAK PŘIHLÁSIT PROJEKT: pomocí Google formuláře ZDARMA ZDE
  • DEADLINE PŘIHLÁŠEK: 31. srpna 

Celková prezentace v počtu sedm slidů (necelé tři minuty) + minuta závěrečné slovo. Následovat budou dvě minuty otázek a odpovědí od profesionálů z filmového a animačního průmyslu. Animační Espresso vám tak poskytne strategický plán, jak projekt v budoucnu efektivně představit svým partnerům nebo na jiných soutěžích. 


ÚČAST BEZ PROJEKTU

I přestože nemáte zrovna připravený žádný projekt, který byste chtěli představit veřejnosti, Tak jste vítané publikum. Pitching projektů je vždy divácky velmi oceňován a zároveň poznáte, co se v české animaci právě chystá. Začínáme již 5. října networkingovým večerem, kde se s vámi po dlouhé době rádi potkáme u sklenky vína. Další den se od 10 hodin připojíme k programu tradiční pitching soutěže CEE Animation Forum, která letos proběhne online formou. Nenechte si tak ujít tříhodinové klání v kategoriích krátkých filmů a seriálů. Odpoledne využijte možnosti 1:1 online meetingů s předními zahraničními profesionály, kde jim můžete představit své projekty a požádat o cenné rady!  (Zdroj: ASAF)