Dentální hygiena: Jak často byste měli navštívit zubaře

Dentální hygiena: Jak často byste měli navštívit zubaře

Jak často byste měli navštívit zubaře?

Jako malá holka jsem se vždycky bála chodit k zubaři. Znáte to, ten zvuk vrtáku, pach dezinfekce v prostorách čekárny a onen specifický pocit strachu, který se vás zmocní, když na vás zubař ukáže s tou svojí děsivou zubní sondou. Ale s věkem a s mnohaletými zkušenostmi jsem zjistila jednu věc - pravidelné návštěvy zubaře jsou klíčem k zdravému a krásnému úsměvu. A také k tomu, abychom se vyhnuli bolestivým zubním procedurám. Ale kolikrát za rok bychom měli sednout do té „děsivé“ zubařské židle?

Nezapomeňte na pravidelnou kontrolu zubů

Už od dětství nás učí, že bychom měli navštívit zubaře alespoň dvakrát do roka pro pravidelnou kontrolu. Toto pravidlo posunulo mnoho lidí z cesty bolestivých zubních procedur. Jako dítě jsem tomuto pravidlu věřila a dodnes mi to slouží dobře. Pravidelné kontroly pomáhají zubařům identifikovat a léčit problémy, než se stanou vážnými. Nezapomeňte tedy na pravidelnou kontrolu, je to jako preventivní prohlídka u lékaře.

Udržte své zuby v top kondici

Ale pokud si myslíte, že dvakrát do roka k zubaři je až příliš, možná byste měli přehodnotit svůj názor. Podle Americké zubní asociace bychom měli navštěvovat zubaře alespoň dvakrát do roka, avšak pokud máte problémy se zuby nebo dásněmi, měli byste chodit častěji. Proto se nespokojte jen s tím, že dodržujete pravidlo dvou kontrol ročně - udržujte své zuby v top kondici!

Rady zkušených zubařů

Společný názor zubařů je, že byste měli navštěvovat zubaře alespoň jednou za šest měsíců. K tomu existuje řada důvodů. Pravidelné návštěvy u zubaře pomáhají předcházet zánětu dásní, který může vést k ztrátě zubů. Kromě toho vám pravidelné prohlídky mohou pomoci předcházet vážným zdravotním problémům, jako je rakovina ústní dutiny. Ale nezoufejte, většina z těchto problémů může být snadno předcházena pravidelnými kontrolami a správnou ústní hygienou.

Ne podceňujte čištění zubů

Pravidelné čištění zubů je dalším důležitým faktorem, na který bychom neměli zapomínat. Čištění zubů nám pomáhá odstranit plak a zubní kámen, který se hromadí na zubech a může vést k zubnímu kazu a zánětu dásní. Hloubkové čištění zubů od zubaře může být někdy velmi účinné při odstraňování těžko dostupných a tvrdých plaků. Proto je důležité chodit na hloubkové čištění zubů alespoň jednou za rok.

Významné problémy se zuby vyžadují častější návštěvy

Jestliže ale patříte k těm, kteří mají zdravotní problémy s dásněmi nebo zuby, měli byste navštěvovat zubaře častěji než dvakrát za rok. Osobně měl můj otec velmi citlivé zuby a často měl problémy s dásněmi. Jeho zubař mu doporučil navštěvovat kliniku každé tři měsíce. A to bylo přesně to, co potřeboval pro udržení zdravých dásní a zubů po celý život. Takže pokud se setkáváte s podobným problémem, zajímavé by mohlo být diskutovat s vaším zubařem o častějších návštěvách.

Dentální hygiena nemusí být noční můrou

V konečném důsledku je to na vás, jak často budete navštěvovat zubaře. Ale je vždy lepší být v bezpečí než litovat. Pokud vynecháte pravidelné kontroly, může se to stát velkou chybou. Dentální hygiena nemusí být noční můrou, pokud ji budeme brát vážně. Nezapomínejte tedy na své zuby, ať už jste mladí nebo staří. Vaše ústa vám za to poděkují.

Napsat komentář