Fazety na přední zuby: Jaké jsou fáze léčby

Fazety na přední zuby: Jaké jsou fáze léčby

Fazety na přední zuby: Co to vlastně jsou?

Dnes bych chtěl osvětlit téma, které se naposledy objevilo u nás doma při večeři. Moje drahouška Libuše přišla se zvláštním nápadem na úpravu našich úsměvů. Řeč byla o fazetách na přední zuby. Také jste slyšeli o téhle estetické proceduře, ale nejste si jisti, co to vlastně je? No, já jsem byl na tom stejně. Správný čas prozkoumat to tedy do hloubky.

Fazety na přední zuby jsou tenké plátky porcelánu, které se aplikují na povrch vašich předních zubů, aby se vytvořil dokonale zdravý a esteticky atraktivní úsměv. Fazety jsou nesmírně tenké, což umožňuje jejich pevnou adhezi na povrch zubu. Díky tomu pokrývají všechny nepravidelnosti, skvrny nebo nežádoucí mezery mezi zuby.

Proč lidé volí fazety na přední zuby?

Není třeba se divit, že nás fazety tak zaujaly. V dnešní době, kdy každý chce vypadat co nejlépe, mohou fazety vytvořit dokonalý úsměv, kterým se můžete pochlubit. Zkrátka, rozhodněte se pro fazety, pokud chcete mít dokonalý úsměv snů, nebo pokud máte problémy s barvou, tvarem nebo velikostí svých zubů. Fazety jsou také skvělou volbou pro ty, kteří mají zubní skvrny, které nelze odstranit bělicím procesem. Pokud jste nespokojeni se svým úsměvem, fazety na přední zuby jsou rychlým a efektivním řešením, jak získat úsměv, o jakém jste vždy snili.

Proces aplikace fazet na přední zuby

Teď, když víme, co jsou fazety a proč se pro ně lidé rozhodují, pojďme se podívat na celý proces jejich aplikace. Je to proces, který vyžaduje odborné zkušenosti a dovednosti, takže by měl být vždy prováděn kvalifikovaným odborníkem. Apropo, přitom mě napadá, jak jsem se pokoušel spravit kolo naší Aleny a trvalo mi to celé odpoledne. A pak jsem uvědomil, že se oprava kola nejlépe děla v servisu.

Příprava zubů

Prvním krokem v procesu aplikace fazet je příprava zubů. To zahrnuje jemné obrušování povrchu zubu, aby se vytvořil prostor pro fazetu. Je to podobné jako při leštění dřeva před nátěrem - také jste si přeci nechtěli, aby váš nový stůl v obýváku vypadal hrbolatý, že? A to je přesně to, co se děje. Zub je jemně obroušen, aby fazeta hladce seděla na povrchu.

Vytvoření modelu

Následuje fáze tvorby modelu. Toto je fáze, kdy se odebere otisk vašich zubů, který poslouží jako šablona pro výrobu vašich vlastních fazet. Nepodceňujte to, je to stejně jako dostat boty na míru. Kdo by chtěl chodit v botách, které nejsou dobře? To je přesně to, co se děje během této fáze - každá fázeta je vytvořená na míru pro každý váš jednotlivý zub.

Aplikace fazet

Nyní přichází konečná fáze - aplikace fazet na vaše zuby. Představte si to jako nalepování plakátu na zeď. Nebudeme si lhát, někdy to může být trochu obtížné, takže to nechte lépe odborníkům. Lékař vezme fázetu, aplikuje na ni speciální lepidlo a poté na povrch vašeho zubu. Poté se fázeta obdrží vysokoenergetický světelný paprsek, který usadí lepidlo a zafixuje fázetu na místě.

Následná péče

Jakmile jsou fazety na místě, je důležité se o ně řádně starat. Nenechte své nové úžasné úsměv jen tak zmizet! Fazety by měly být čištěny a ošetřovány stejně jako vaše normální zuby. Takže nezapomeňte na pravidelné kartáčování, používání nitě a navštěvy zubaře. A věřte mi - nechcete vidět Libušin obličej, když si uvědomím, že jsem zapomněl vyčistit své fazety!

Výzkum a zhodnocení

Před rozhodnutím o fazetách je důležité provést důkladný výzkum a konzultovat se svým zubařem. Upřímně řečeno, je to jako s jakýmkoli jiným významným rozhodnutím v životě - nespěchejte do toho. Vzpomínám si, jak jsem narychlo koupil auto a pak jsem zjistil, že má tolik problémů, že jsem ho musel prodat za polovic. Takže udělejte svůj domácí úkol a zajistěte, abyste udělali správné rozhodnutí pro vás a vaše zuby.

Napsat komentář