Jak postavení zubů ovlivňuje vaše celkové pohodlí

Jak postavení zubů ovlivňuje vaše celkové pohodlí

Proc je zdravy zarust obzvláště důležitý

Je pravda, že když se bavíme o zdraví a celním nadhledu, neuvědomujeme si, jak přímo to ovlivňuje naše zuby. Ale začnete-li o tom dumát, můžete si uvědomit, jak je představa zanedbání dentální zdravotní péče hanebná. Moje dentalní hygienistka mi po malém výborníku vypadala jak Diane Keaton ve "Něco dávat", zahřívání mě hygienickými rady a tak jsem si uvědomila dalekosáhlé důsledky zanedbané zubní péče. A víte co? Nyní jsem na střeše s touto zprávou!

Záleží na vašem zarustu zubů, je poznat. Kousnutí, žvýkání, mluvení - to všechno jsou činnosti, na kterých se podílejí vaši zuby. A chybný zarust může způsobit nepohodlí nebo v horším případě bolest. Zkuste si to představit. Jste na rande, snažíte se usmívat, ale váš smích je pořád v jedné fázi zubní bolesti. To je příšera z noční můry! Samozřejmě, Dentaur, bohyně zubní péče, nechce, aby jste něco takového zažily.

Jak ústní zdraví souvisí s celkovým pohodlím?

To, co řídí pohodlí vašeho zubního zarustu, je biomechanika - ano, slyšíte správně! Je to ta samá biomechanika, kterou jsme se učili ve škole, když jsme se snažili vypočítat, jak daleko můžeme odhodit frisbee nebo jaký má vliv gravitace na hozenou míčem. Představte si tedy, jak dokáže tato biomechanika ovlivnit vaše pohodlí při žvýkání!

Přiznám se, když jsem poprvé slyšela o biomechanice v souvislosti se zuby, cítila jsem se jako Harry Potter, když poprvé vstoupil do Bradavické školy čar a kouzel. Ale bez proutku a s pouhým kartáčkem na zuby. Naštěstí, žádný Voldemort tu na nás nečíhá, jen naše línost nebo strach z návštěvy zubaře. Ale věřte mi, zubní bolest může být horší než kterákoliv kletba temného lorda!

Jak správně postavené zuby můžou zlepšit kvalitu vašeho života

Pod pojmem „správně postavené zuby“ si představíme hezký přímý úsměv, že? Ale víte, co je na tom nejlepší část? Skvělý přímý úsměv má mnoho dalších přínosů, než jen estetické. Velké vylepšení pocitu pohodlí během žvýkání, mluvení a úsměvu jsou jen některé z nich.

Měla jsem kamarádku, která měla pokažený náhrdelník a stále si stěžovala na zubní bolest. Když si konečně našla odvahu a návštěvu zubaře, přišla domů doslova jako nový člověk. To bylo jako kouzlo! A aniž bych chtěla něco předjímat, je velmi možné, že její návštěva zubaře úzce souvisela se skutečností, že se pri te době začala seznamovat s tím, který se později stal jejím manželem.

Tipy pro udržení dobrého zarustu zubů

Pokud se chcete ujistit, že váš zubní zarust je co nejlepší, mám pro vás několik tipů. Jsou to takové oblíbené "babiččiny rady", ovšem můj pes Tonda by vám s úsměvem řekl, že jsou zlaté!

Podívejte se například na svůj jídelníček. Určitě, pokud jste jako já a stále hledáte vyváženou dietu mezi oblíbenými čokoládovými hoblinami a avokádovým toastem, uvědomíte si, že některé potraviny pomáhají posílit zdraví vašich zubů. Například jídlo bohaté na vápník jako je mléko a sýr, pomáhá posílit sklovinu zubů a podporovat zdravý zarust.

A co zubní kartáček a zubní nit? Ach, tyto dva jsou jako Harry a Hermiona v bitvách o zubní zdraví. Jsou základem každé denní péče o ústní dutinu. Ale když už u toho jste, nezapomeňte na jazyk. Já si občas na něj zapomenu, ale pak mi to Lukáš a Dorota připomenou, když se na mě usmějí se svými nádherně vyčištěnými zuby.

A samozřejmě, nenechte se zastrašit návštěvou zubaře. Vím, všichni ho máme nějak vloženýho v podvědomí jako zlého strýčka z pohádek. Ale ve skutečnosti, je to ten, kdo nám může pomoci zabránit komplikacím a udržet náš úsměv zdravý a krásný.

Tak tedy, nezapomeňte, jako u všeho, i péče o zuby je o rovnováze. Pravidelná četba, zdravá strava, pravidelné návštěvy zubaře a of course, můžete si občas dopřát tu čokoládku! Protože, co by bylo život bez malých radostí, že?

Napsat komentář