Keramické fazety: Jaké jsou trendy v roce 2022

Keramické fazety: Jaké jsou trendy v roce 2022

Keramické fazety: Proč jsou v roce 2022 tak populární

Dlouho již bylo jasné, že keramické fazety jsou nenahraditelnou součástí kultury péče o úsměv. Už se to neobejde bez nich a koledování mezi jednotlivými možnostmi péče o zuby je pro mnohé z nás stejnou samozřejmostí jako ranní káva. Ale co si představit pod pojmem keramické fazety a proč jsou v roce 2022 tak populární, to jsme si možná ještě pořádně neuvědomili. Přiznávám, že ani já sama jsem o tom dlouho nepřemýšlela, dokud mě jednoho dne nepotkal osud ve formě pytlačícího Tondy na můj oblíbený kartáček na zuby. Ale o tom později.

Keramické fazety a proč se jim říká druhá koža zubů

Keramické fazety, často označované jako druhá koža zubů, jsou tenké plátky keramiky, které se lepí na přední plochu zubů. S přispěním moderních technologií a speciálních lepidel se fazety stávají takřka nerozlučným partnerem vašich předních zubů. Bělící pasta už je pasé, módou jsou nyní tyto malé keramické zázraky. Myslím, že ten, kdo tento nápad vymyslel, si zaslouží medaili. Koneckonců, i já sama jsem se po Tondově incidentu (jeho oběť se bohužel stal můj kartáček) rozhodla vyzkoušet fazety. A víte co? Nejlepší rozhodnutí!

Jak probíhá postup aplikace keramických fasét

Proces aplikace keramických fasét je jednoduchý, ale vyžaduje odborníka. Věřte mi, nemůžete si to udělat doma v koupelně. Než se keramické fazety nalepí na zuby, zubní lékař musí nejprve zuby ošetřit a připravit jejich povrch pro lepení. A myslím, že nikdo z nás by si nechtěl hrát na zubního lékaře, že? Obzvláště když má doma takového neposedu jako je Tonda. Nastavila jsem si na telefon připomenutí, aby mi neunikla schůzka u své dentální hygienistky, a musím říci, že celý proces je fascinující. Kdybych měla možnost, rozhodně bych to zase udělala.

Nepřekvapením roku 2022: Personalizované keramické fazety

V roce 2022 je na trhu novinka, kterou jsem nemohla přehlédnout. Myslím tím personalizované keramické fazety. Nenápadný trend, který vytváří velkou vlnu. Jedná se o technologii, která umožňuje vytvořit fazety podle jedinečného skenu zubů pacienta. Tímto způsobem lze docílit nejen perfektního přizpůsobení, ale také maximální přirozenosti. Možná se to zdá jako věc z budoucnosti, ale věřte mi, je to tu a je to skvělé. Mám v plánu si to vyzkoušet, až se trochu opotřebí ty, které mám teď. Tonda už se nemůže dočkat – snad proto, že má pocit, že se něco děje.

Trendy barvy a tvary keramických fasét

Víte, co je na keramických fasetách skvělé? Můžete si vybrat jakoukoliv barvu a tvar. Ano, slyšíte dobře. Můžete mít fazety ve tvaru srdce, hvězdy nebo dokonce vášho oblíbeného zvířete. Moje volba by byla jasná – pes, proč taky ne. Ale samozřejmě se můžete držet klasických bílých a přirozených tvarů, pokud nejste takoví odvážlivci, jako jsem já. A barvy? Proč ne. Pokud se chcete cítit jako rocková hvězda, žádný problém. Tvůrci fazet jsou skuteční umělci a mohou naplnit téměř jakékoliv přání. Trendem roku 2022 je však stále přirozená bílá a jemné odstíny růžové. Romantička ve mně radostí skáče.

Keramické fazety a péče o ně

Keramické fazety jsou skvělé, ale stejně jako všechno, co nás dělá šťastnými, potřebují trochu péče. Ale nebojte se, není to nic složitého. Pokud se o ně postaráte, vydrží vám léta. Postarejte se o ně stejně, jako byste se starali o své přirozené zuby. Pravidelné čištění, kontrola u zubního lékaře a případně použití speciálních past pro fazety - to je tajemství dlouhého a šťastného života s fazetami. Teda pokud vám někdo neurazí znuděný pes, jako se mi to stalo mně. Ale o tom až později.

Kde se rozhodnout pro keramické fazety

Pokud jste se rozhodli pro keramické fazety, je pro vás důležité najít odborníka, kterému důvěřujete. Pamatujte, že se jedná o vaše zuby a ony si zaslouží tu nejlepší péči. Potvrzuji, že najít správného zubaře je jako najít toho pravého. Vyžaduje to čas, trpělivost a trochu angažovanosti. Ale pokud jste si jisti, že chcete fazety, určitě to bude stát za to. Mám svého oblíbeného zubního lékaře, ke kterému chodím už několik let a důvěřuju mu na sto procent. Jsem si jistá, že najdete také toho svého.

Moje zkušenost s keramickými fasetami

No, a teď, jak jsem slíbila, moje příběh. Jednoho krásného dne při hrání s Tondou (mým čtyřnohým mimčem), se nám podařilo shodit kartáček na zuby a, jak už to tak bývá, Tonda se ho snažil zachránit tím, že ho chytil do tlamy. Bohužel, kartáček to nepřežil a já měla najednou problém. Moje oblíbená zubní pasta se nedala používat bez kartáčku. Naštěstí jsem měla ještě rezervní, ale byl čas přemýšlet o něčem novém. A tak jsem se rozhodla pro keramické fazety. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale dnes vím, že to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat. Mé zuby vypadají skvěle a já se cítím jako nový člověk. Děkuju, Toňo!

Napsat komentář